Kontaktujte nás:
Stěhování do Špaňelska

Daleká stěhovací cesta do Španělska

 Musíte při stěhování po Evropě vyřizovat nějaké dokumenty?

 Jak může vypadat mezinárodní stěhování?

Jedním autem přestěhujeme byt přes celou Evropu
 

Po prázninách, v září 2016 nás čekalo stěhování z Brna do Španělska. Manželský pár nás oslovil přes internet. Potřebovali přestěhovat dvoupokojový byt v Brně Žabovřeskách až do Španělska do Tamariu, městečka kousek od Barcelony, kde si koupili nádherný dům s bazénem. V Brně jsme do čalouněného a prachotěsného skříňového FIATu Ducato MAXI naložili všechny věci. Museli jsme bezpečně zabalit 10 vzácných obrazů. Obrazy museli být zabaleny velmi pečlivě, nejdříve jsme je zabalili do bublinkové fólie, poté zabalili do papírového obalu a nakonec do smršťovací foĺie. Dále jsme zabalili 30 krabic s osobními věcmi, 5 skříní a manželskou postel. Vše se vešlo do jednoho auta.
 

Evropská unie = žádné vyřizování dokumentů
 

Na cestu jsme se vydali 2 stěhováci. Trasa nebyla krátká, museli jsme urazit 2000 km přes Česko, Německo, Francii až do Španělska. Vždy jsme jeli přes dálnice, hlavně kvůli tomu, že po dálnici je cesta plynulá a věcem se nemůže nic stát, ale také, abychom do Španělska dorazili co nejdřív.  Všechny státy jsou členy Evropské unie, což dosti usnadňuje práci, protože  po Evropské unii není potřeba vyřizovat jakékoliv speciální dokumenty. Naše pojišťovací smlouva platí po celé Evropské unii, takže věci byly samozřejmě pojištěny. Cesta do Tamariu zabrala okolo 16 hodin. 
 


My stěhujeme, vy letíte

Majítelé, co se do Španělska stěhovali, letěli letadlem do Barcelony. Když jsme dorazili do Tamariu, už na nás čekali. Všechny věci a nábytek jsme poté vybalili z krabic, vzácné obrazy jsme také opatrně vybalili a nábytek, který jsme převáželi smontovali a rozmístili dle požadavků klienta.

Poté jsme se vydali zpátky do České republiky. Celkově nám stěhování zabralo 3 dny.

Stěhování GRADAS stěhuje mezi státy, přestěhujeme vše po Evropě

Podívejte se na naši službu mezinárodní stěhování